  • CDRH30D18SNP-220NC
CDRH30D18SNP-220NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH30D18SNP-220NC
HK JDW NO:
738-CDRH30D18SNP-220NC
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH30D18SNP-220NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH30D18/S
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    480mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    610mOhm Max
  • Max DC Current
    480mA
  • Current - Saturation
    550mA
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm