  • CDRH124NP-101MC
CDRH124NP-101MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH124NP-101MC
HK JDW NO:
738-CDRH124NP-101MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH124NP-101MC
Description:
FIXED IND 100UH 1.2A 308 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
CDRH124NP-101MC
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH124
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    2
  • Depth
    12.3mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1.2A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    308mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    4747
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm