  • CDRH10D68/ANP-390MC
CDRH10D68/ANP-390MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH10D68/ANP-390MC
HK JDW NO:
738-CDRH10D68/ANP-390MC
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH10D68/ANP-390MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.5A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    3939
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH10D60B/T150
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%