  • CDR74BNP-680LC
CDR74BNP-680LC
advertisement
Manufacturer No:
CDR74BNP-680LC
HK JDW NO:
738-CDR74BNP-680LC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR74BNP-680LC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR74BNP-680LC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDR74B
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.35mm
  • Current Rating
    680mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Max DC Current
    680mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Height
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.193 4.90mm