  • CDR32BX123BKSR
CDR32BX123BKSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BX123BKSR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BX123BKSR
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
CDR32BX123BKSR Overview
The temperature coefficient of this substance is 15% ppm/°C.There are no cases included with the product.Rated DC is 100V for this electrical part.
CDR32BX123BKSR Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CDR32BX123BKSR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BX123BKSR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BX123BKSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm