  • CDR32BP182AKWM
CDR32BP182AKWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP182AKWM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP182AKWM
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP182AKWM
    Select All
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm