  • CDR32BP131BFSM
CDR32BP131BFSM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP131BFSM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP131BFSM
Datasheet:
CDR32BP131BFSM
Purchasing and Inquiry
CDR32BP131BFSM Overview
1206 cases contain the product.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 100V volts DC.
CDR32BP131BFSM Features
CDR32BP131BFSM Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP131BFSM applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP131BFSM
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm