  • CDR31BP6R8BDWP\M1K
CDR31BP6R8BDWP\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP6R8BDWP\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BP6R8BDWP\M1K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
6.8pF Ceramic Capacitor 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP6R8BDWP\M1K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8pF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm