  • CDR31BP301BKUS\M500
CDR31BP301BKUS\M500
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP301BKUS\M500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BP301BKUS\M500
Description:
300pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP301BKUS\M500
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    300pF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm