  • CDR156NP-331LC
CDR156NP-331LC
advertisement
Manufacturer No:
CDR156NP-331LC
HK JDW NO:
738-CDR156NP-331LC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR156NP-331LC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR156NP-331LC
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDR156
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.591W 18.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    15mm
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    646mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Case/Size Code
    7359
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm