  • CDR13BP120EFMS
CDR13BP120EFMS
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BP120EFMS
HK JDW NO:
66-CDR13BP120EFMS
Package:
Datasheet:
CDR13BP120EFMS
Description:
CDR(MICROWAVE) 12pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BP120EFMS
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm