  • CDR12BG4R3ACUM
CDR12BG4R3ACUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BG4R3ACUM
HK JDW NO:
66-CDR12BG4R3ACUM
Datasheet:
CDR12BG4R3ACUM
Description:
4.3pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BG4R3ACUM
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Ceramic
  • Published
    2010
    no
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
    0606
  • Positive Tolerance
    5.814%
  • Negative Tolerance
    5.814%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm