  • CDR105NP-270MC
CDR105NP-270MC
advertisement
Manufacturer No:
CDR105NP-270MC
HK JDW NO:
738-CDR105NP-270MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR105NP-270MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR105NP-270MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CDR105
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    -15% +20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.6mm
  • Current Rating
    1.54A
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    1.54A
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • Diameter
    10mm
  • Height
    5.5118mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm