  • CDMC6D28NP-1R5MC
CDMC6D28NP-1R5MC
advertisement
Manufacturer No:
CDMC6D28NP-1R5MC
HK JDW NO:
738-CDMC6D28NP-1R5MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDMC6D28NP-1R5MC
Description:
Quantity:
In Stock : 45
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDMC6D28NP-1R5MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    799.995193mg
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDMC6D28
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.256W 7.25mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.7mm
  • Current Rating
    7.6A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    12.5mOhm Max
  • Max DC Current
    9.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    7.3A
  • Case/Size Code
    2926
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm