  • CDM-6-3018-90-18-DW01
CDM-6-3018-90-18-DW01
advertisement
Manufacturer No:
CDM-6-3018-90-18-DW01
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
HK JDW NO:
499-CDM-6-3018-90-18-DW01
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 511
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDM-6-3018-90-18-DW01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2017
  • Series
    CDM-14
  • Size / Dimension
    15.00mm Lx12.00mm W
  • Feature
    Dimming - Warm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Warm
  • Configuration
    Rectangle
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    17.8V
  • Viewing Angle
    130°
  • Current - Test
    300mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    92 lm/W
  • CCT (K)
    1800K ~ 3000K
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Current - Max
    440mA
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    490lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    6.80mm Dia
  • Height
    1.58mm