  • CDLL0.2A30
CDLL0.2A30
advertisement
Manufacturer No:
CDLL0.2A30
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-CDLL0.2A30
Package:
DO-213AA
Datasheet:
CDLL0.2A30
Description:
Schottky Diode Rectifier Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed 500mV @ 200mA -65°C~125°C 5μA @ 30V 2-Termination Bulk DO-213AA Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CDLL0.2A30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AA
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Additional Feature
    METALLURGICALLY BONDED
  • HTS Code
  • Terminal Position
    END
  • Terminal Form
    WRAP AROUND
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    O-LELF-R2
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 30V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    500mV @ 200mA
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Forward Current
    200mA
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~125°C
  • Output Current-Max
    0.2A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    30V
  • Average Rectified Current
    200mA
  • Peak Reverse Current
    5μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    30V
  • Capacitance @ Vr, F
    50pF @ 0V 1MHz
  • Natural Thermal Resistance
    100 °C/W