  • CDEP134CNP-4R8MC-75
CDEP134CNP-4R8MC-75
advertisement
Manufacturer No:
CDEP134CNP-4R8MC-75
HK JDW NO:
738-CDEP134CNP-4R8MC-75
Step5Bar-code shipping tag
CDEP134CNP-4R8MC-75
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CDEP134C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.531W 13.50mmx13.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    13.9mm
  • Construction
    Magnetically Shielded
  • Current Rating
    7A
  • Inductance
    4.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16.3mOhm Max
  • Max DC Current
    7A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    11A
  • Case/Size Code
    5353
  • Height
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.193 4.90mm