  • CDC4D20NP-472KC
CDC4D20NP-472KC
advertisement
Manufacturer No:
CDC4D20NP-472KC
HK JDW NO:
738-CDC4D20NP-472KC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDC4D20NP-472KC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDC4D20NP-472KC
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    105.998867mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CDC4D20
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    34mA
  • Inductance
    4.7mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    72.1Ohm Max
  • Max DC Current
    34mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    40mA
  • Case/Size Code
    1919
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm