  • CD45SL2GA680J-GKA
CD45SL2GA680J-GKA
advertisement
Manufacturer No:
CD45SL2GA680J-GKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CD45SL2GA680J-GKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CD45SL2GA680J-GKA
Description:
CD 68pF 400V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 7153
Step5Bar-code shipping tag
CD45SL2GA680J-GKA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    CD
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    68pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm