  • CD19FD302GO3F
CD19FD302GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD302GO3F
HK JDW NO:
192-CD19FD302GO3F
Datasheet:
CD19FD302GO3F
Purchasing and Inquiry
CD19FD302GO3F Overview
Consequently, it has 0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.To operate properly, it requires a voltage - Rated DC of 500V.With the part, the temperature coefficient is set to 70 ppm/°C.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CD19FD302GO3F Features
its size/dimension is 0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD19FD302GO3F Applications
  • MRI Coils
  • Plasma generators
  • Lasers
  • RF Instruments
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD302GO3F
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    3000pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Lead Pitch
    8.7122mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm
  • Tolerance
    ±2%