  • CD19FD122JO3
CD19FD122JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD122JO3
HK JDW NO:
192-CD19FD122JO3
Datasheet:
CD19FD122JO3
Purchasing and Inquiry
CD19FD122JO3 Overview
Due to its 0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm size/dimension, it allows for high reliability.The voltage - Rated DC of 500V must be provided for the device to function properly.Parts with 70 ppm/°C temperature coefficients are pre-set.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
CD19FD122JO3 Features
its size/dimension is 0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD19FD122JO3 Applications
  • CATV
  • Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Instruments
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD122JO3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6622
  • Height
    13.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.520 13.20mm
  • Length
    16.8mm