  • CD19FA912FO3
CD19FA912FO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FA912FO3
HK JDW NO:
192-CD19FA912FO3
Datasheet:
CD19FA912FO3
Description:
CD19 Series 9100pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD19FA912FO3
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CD19
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.358W 18.00mmx9.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    9100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Lead Pitch
    8.7122mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Size Code
    7035
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    17.8mm
  • Width
    8.9mm