  • CD15FC681FO3
CD15FC681FO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15FC681FO3
HK JDW NO:
192-CD15FC681FO3
Datasheet:
CD15FC681FO3
Description:
CD15 Series 680pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 19
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CD15FC681FO3
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Size Code
    4721
  • Height
    9.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.390 9.90mm
  • Length
    11.9mm
  • Width
    5.3mm