  • CD10FD121GO3
CD10FD121GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD10FD121GO3
HK JDW NO:
192-CD10FD121GO3
Datasheet:
CD10FD121GO3
Purchasing and Inquiry
CD10FD121GO3 Overview
This device's size and dimension are 0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm to ensure a high level of reliability.Providing a DC voltage - Rated DC of 500V is required to fully operate the device.This part is set with a 70 ppm/°C temperature coefficient.Keeping the device at -55°C~125°C during operation is recommended.
CD10FD121GO3 Features
its size/dimension is 0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD10FD121GO3 Applications
  • RF Medical Equipment
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • CATV
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CD10FD121GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    3.6mm
  • Lead Spacing
    0.142 3.60mm
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Size Code
    3820
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.90mm
  • Length
    9.7mm