  • CCSH-333J-04
CCSH-333J-04
advertisement
Manufacturer No:
CCSH-333J-04
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-CCSH-333J-04
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCSH-333J-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    33 mH
  • Test Frequency
    0.02MHz
  • Max DC Current
    35mA
  • Frequency - Self Resonant
    200kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    33000 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.0796MHZ
  • Height
    6mm
  • Length
    15.2mm
  • Width
    6.1mm