  • CCR77CG392JM
CCR77CG392JM
advertisement
Manufacturer No:
CCR77CG392JM
HK JDW NO:
66-CCR77CG392JM
Package:
Axial
Datasheet:
CCR77CG392JM
Description:
CC 3.9nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CCR77CG392JM
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm
  • Diameter - Inside
    635 μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF