  • CCR05CH100GMTR2
CCR05CH100GMTR2
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CH100GMTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR05CH100GMTR2
Description:
10pF Ceramic Capacitor 2% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CH100GMTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Tolerance
    2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0H
  • Length
    4.83mm