  • CCR05CG910FR
CCR05CG910FR
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG910FR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG910FR
Description:
91pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG910FR
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    91pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1909
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm