  • CC45SL3FD680JYNNA
CC45SL3FD680JYNNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3FD680JYNNA
HK JDW NO:
769-CC45SL3FD680JYNNA
Datasheet:
CC45SL3FD680JYNNA
Purchasing and Inquiry
CC45SL3FD680JYNNA Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.295Dia 7.50mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with SL being the highest temperature coefficient.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5.0038mm.
CC45SL3FD680JYNNA Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm
with SL being the highest temperature coefficient
CC45SL3FD680JYNNA Applications
There are a lot of TDK Corporation CC45SL3FD680JYNNA applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3FD680JYNNA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    3024
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    6mm