  • CC45SL3DD101JYGNA
CC45SL3DD101JYGNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3DD101JYGNA
HK JDW NO:
769-CC45SL3DD101JYGNA
Datasheet:
CC45SL3DD101JYGNA
Purchasing and Inquiry
CC45SL3DD101JYGNA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.295Dia 7.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is SL.
CC45SL3DD101JYGNA Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm
with SL being the highest temperature coefficient
CC45SL3DD101JYGNA Applications
There are a lot of TDK Corporation CC45SL3DD101JYGNA applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3DD101JYGNA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    3020
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    5mm