  • CC22SA240
CC22SA240
advertisement
Manufacturer No:
CC22SA240
HK JDW NO:
144-CC22SA240
Package:
Datasheet:
CC22SA240
Description:
3P CONT S 240V 50/60HZ 1NO1NC
Step5Bar-code shipping tag
CC22SA240
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CC22SA240.
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
    Screw Terminal
  • Operating Supply Voltage
    690V
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    204VAC
  • Contact Rating (Current)
    22A
  • Must Release Voltage
    72VAC
  • Coil Voltage (AC)
    240V