  • CC22/4SA110
CC22/4SA110
advertisement
Manufacturer No:
CC22/4SA110
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CC22/4SA110
Package:
Datasheet:
Description:
RLY CONT 4P 110V 50/60HZ NO AUX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC22/4SA110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC
  • Feature
    Auxiliary Contacts
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Operate Time
    12ms
  • Coil Voltage
    110VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Release Time
    4ms
  • Must Operate Voltage
    93.5VAC
  • Contact Rating (Current)
    22A
  • Must Release Voltage
    33VAC
  • Coil Voltage (AC)
    110V