  • CC150/4SA500
CC150/4SA500
advertisement
Manufacturer No:
CC150/4SA500
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CC150/4SA500
Description:
RLY CONT 4P 500V 50/60HZ 2NO/2NC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC150/4SA500
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Feature
    Auxiliary Contacts
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    500VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Release Time
    60ms
  • Must Operate Voltage
    425VAC
  • Contact Rating (Current)
    150A
  • Must Release Voltage
    150VAC
  • Coil Voltage (AC)
    500V