  • CC12SD12
CC12SD12
advertisement
Manufacturer No:
CC12SD12
HK JDW NO:
144-CC12SD12
Description:
RLY CONT 3P 12V DC 1NO/1NC
Step5Bar-code shipping tag
CC12SD12
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CC12SD12.
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
  • Operate Time
    35ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    8.4VDC
  • Contact Rating (Current)
    12A
  • Must Release Voltage
    1.2VDC