  • CC12SA220
CC12SA220
advertisement
Manufacturer No:
CC12SA220
HK JDW NO:
144-CC12SA220
Description:
RLY CONT 3P 220V 50/60HZ 1NO/1NC
Step5Bar-code shipping tag
CC12SA220
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CC12SA220.
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Coil Voltage
    220VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    187VAC
  • Contact Rating (Current)
    12A
  • Must Release Voltage
    66VAC