  • CC12SA208-60HZ
CC12SA208-60HZ
advertisement
Manufacturer No:
CC12SA208-60HZ
HK JDW NO:
144-CC12SA208-60HZ
Description:
RLY CONT 3P 208V 60HZ 1NO/1NC
Step5Bar-code shipping tag
CC12SA208-60HZ
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    176.8VAC
  • Contact Rating (Current)
    12A
  • Must Release Voltage
    62.4VAC