  • CC12/4SA240
CC12/4SA240
advertisement
Manufacturer No:
CC12/4SA240
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CC12/4SA240
Package:
Datasheet:
CC12/4SA240
Description:
RLY CONT 4P 240V 50/60HZ NO AUX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC12/4SA240
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Operate Time
    12ms
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Release Time
    4ms
  • Must Operate Voltage
    204VAC
  • Contact Rating (Current)
    12A
  • Must Release Voltage
    72VAC
  • Coil Voltage (AC)
    240V
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C