  • CC1210MKX5R8BB226
CC1210MKX5R8BB226
advertisement
Manufacturer No:
CC1210MKX5R8BB226
HK JDW NO:
898-CC1210MKX5R8BB226
Datasheet:
CC1210MKX5R8BB226
Description:
CC 22μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1210MKX5R8BB226
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Composition
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%