  • CC09CG151GTR1
CC09CG151GTR1
advertisement
Manufacturer No:
CC09CG151GTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CC09CG151GTR1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor 2% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CC09CG151GTR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Tolerance
    2%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    4.83mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    4.826mm