  • CC0805MRX7R9BB222
CC0805MRX7R9BB222
advertisement
Manufacturer No:
CC0805MRX7R9BB222
HK JDW NO:
898-CC0805MRX7R9BB222
Datasheet:
CC0805MRX7R9BB222
Description:
CC 2200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1045
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0805MRX7R9BB222
  • Type
    Parameter
    Select All
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Manufacturer Package Identifier
    CC0805-0.85
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    950μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm