  • CC0805CRNPO9BNR50
CC0805CRNPO9BNR50
advertisement
Manufacturer No:
CC0805CRNPO9BNR50
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC0805CRNPO9BNR50
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CC0805CRNPO9BNR50
Description:
CC 0.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3040
Step5Bar-code shipping tag
CC0805CRNPO9BNR50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm