  • CC06CG621J
CC06CG621J
advertisement
Manufacturer No:
CC06CG621J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CC06CG621J
Description:
620pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CC06CG621J
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    620pF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    2909
  • Length
    7.37mm