  • CC0603JPNPO9BN100
CC0603JPNPO9BN100
advertisement
Manufacturer No:
CC0603JPNPO9BN100
HK JDW NO:
898-CC0603JPNPO9BN100
Package:
0603
Datasheet:
CC0603JPNPO9BN100
Description:
10pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 9409
Step5Bar-code shipping tag
CC0603JPNPO9BN100
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm