  • CC0603GRNPO7BN332
CC0603GRNPO7BN332
advertisement
Manufacturer No:
CC0603GRNPO7BN332
HK JDW NO:
898-CC0603GRNPO7BN332
Package:
0603
Datasheet:
CC0603GRNPO7BN332
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
CC0603GRNPO7BN332
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm