  • CC0603CRNPO9BN4R7
CC0603CRNPO9BN4R7
advertisement
Manufacturer No:
CC0603CRNPO9BN4R7
HK JDW NO:
898-CC0603CRNPO9BN4R7
Datasheet:
CC0603CRNPO9BN4R7
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7pF 50V NPO .25pF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC0603CRNPO9BN4R7
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    4.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    50V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm