  • CC0402DRNPO9BN8R0
CC0402DRNPO9BN8R0
advertisement
Manufacturer No:
CC0402DRNPO9BN8R0
HK JDW NO:
898-CC0402DRNPO9BN8R0
Datasheet:
CC0402DRNPO9BN8R0
Description:
CC 8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 832
Step5Bar-code shipping tag
CC0402DRNPO9BN8R0
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
    C0G
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm