  • CC0201JRX7R9BB151
CC0201JRX7R9BB151
advertisement
Manufacturer No:
CC0201JRX7R9BB151
HK JDW NO:
898-CC0201JRX7R9BB151
Datasheet:
CC0201JRX7R9BB151
Description:
CC 150pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 7990
Step5Bar-code shipping tag
CC0201JRX7R9BB151
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
    Halogen Free
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm