  • CC0201CRNPO9BN5R6
CC0201CRNPO9BN5R6
advertisement
Manufacturer No:
CC0201CRNPO9BN5R6
HK JDW NO:
898-CC0201CRNPO9BN5R6
Datasheet:
CC0201CRNPO9BN5R6
Description:
CC 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12051
Step5Bar-code shipping tag
CC0201CRNPO9BN5R6
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Composition
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm