  • CBT-90-W65S-C11-MA100
CBT-90-W65S-C11-MA100
advertisement
Manufacturer No:
CBT-90-W65S-C11-MA100
Manufacturer:
Luminus Devices
HK JDW NO:
499-CBT-90-W65S-C11-MA100
Package:
Module
Description:
LED Lighting Modules White 6500 K 1380 lm @ 9.0A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBT-90-W65S-C11-MA100
  • Package / Case
    Module
  • Published
    2013
  • Series
    CBT-90
  • Size / Dimension
    28.00mm Lx26.75mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Rectangle
  • Voltage
    3.6V
  • Max Current Rating
    18A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.3V
  • Forward Current
    9A
  • Current - Test
    9A
  • CCT (K)
    6500K
  • CRI (Color Rendering Index)
    70 (Typ)
  • Forward Voltage
    3.6V
  • Current - Max
    18A
  • Lens Type
    Flat
  • Illumination Color
    White
  • Temperature - Test
    70°C
  • Luminous Flux
    1.433 klm
  • Light Emitting Surface (LES)
    3.00mm L x 3.00mm W
  • Number of LEDs
    1
  • Height
    4.08mm
  • Length
    28mm
  • Width
    26.75mm