  • CBS50481R8-F6
CBS50481R8-F6
advertisement
Manufacturer No:
CBS50481R8-F6
HK JDW NO:
165-CBS50481R8-F6
Datasheet:
CBS50481R8-F6
Step5Bar-code shipping tag
CBS50481R8-F6
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CBS (50W)
  • Size / Dimension
    2.44Lx2.34W x 2.05 H 62.0mmx59.5mmx52.0mm
  • Power (Watts)
    21W
  • Efficiency
    71%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Voltage - Output 1
    1.8V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    11.7A
  • Height
    12.7mm